• O vydavateli
 • Reference
 • Ceník
 • Archiv
 • Články
 • TECH EDU
 • Soutěž
 • Kontakt
 • Srdce pro statečné babičky z Arcusu

  Text: ZŠ a MŠ Libouchec

  Foto: archiv ZŠ a MŠ Libouchec

  AGE 2 - 3 / 2020

  Zvláštní cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v 6. ročníku Srdce s láskou darované

  ZŠ a MŠ Libouchec

  Zpěváčci školního sboru (18 dětí) pod vedením paní učitelky Libuše Krupičkové a Markéty Backertové

  „Když tě život srazí na zem, otoč se na záda a dívej se na hvězdy.“

  Doreen Virtue, americká spisovatelka

  Dámy z ústeckého Hobby klubu sdružení Arcus* („bábušky“, jak jim děti říkají) život na zem srazil v podobě zákeřné nemoci.

  Ale nevzdaly to, bojují, užívají života, pomáhají a předávají lásku druhým. A svou nezlomnou vůlí žít plnohodnotný život inspirují a učí nás „dívat se spolu s nimi na hvězdy“.

  A právě těmto bojovnicím jsme letos s láskou věnovali svá srdíčka (nejen perníková).

  S členkami arcusáckého Hobby klubu kamarádíme již dlouho. Když jsme začínali zpívat s naším školním sborem, často jsme vystupovali o Vánocích na trzích, v kostele… a „bábušky“ napadlo uplést nám slušivé kulíšky a šály, aby nám na vystoupeních nebyla zima. Tak vznikl název sboru „V kulichu“, a kdykoli v zimě zpíváme, hřejí nás nejen kulíšky, ale i vědomí, že na nás někdo myslel. Společně tvoříme ve vánočních dílničkách a setkáváme se na našich vystoupeních.

  K letošním Vánocům jsme si nadělili srdíčkovou akci:

  S Kulíšky jsme uspořádali pro členky Hobby klubu vánoční koncert, který jsme uvedli hymnou Srdce (známe ji dobře z předchozího ročníku J), předali babičkám perníková srdce, společně jsme tvořili dárečky a přání s poselstvím dobré nálady a ty jsme potom rozdávali náhodným kolemjdoucím na vánočních trzích v Ústí nad Labem.

  Bylo krásné pozorovat, jak si děti bez okolků „adoptovaly“ každé svou „bábušku“, po cestě městem ji opatrovaly a užívaly si společnou radost při předávání dárků lidem. Podařilo se jim vykouzlit úsměvy ve tvářích obdarovaných a předat poselství naděje a dobré nálady.

  Své srdce s láskou jsme tak k Vánocům darovali, ale také dostali všichni v podobě nádherných společně prožitých chvil.

  Pevně věříme, že poselství předávat nezištně lásku a radost druhým inspirovalo obdarované a poputuje dál…

  Zvedněte hlavu, vidíte? Nebe je plné hvězd!

  Arcus je spolek onkologických pacientů, jejich rodinných příslušníků a přátel z Ústí nad Labem a širokého okolí. Nemocným pomáhá vyjít z izolace a najít nový úhel pohledu na svět a opětovně se zapojit do plnohodnotného života. Jeho odnoží je Hobby klub, v němž se scházejí tvořivé dámy, které svými výrobky dělají radost jiným. Naposledy např. našily a vyšily návleky na ruce pro pacienty Oddělení následné péče v Ryjicích.

  Celý článek si přečtěte v tištěné verzi AGE 2 - 3 / 2020 na straně 38-39.