• O vydavateli
 • Reference
 • Ceník
 • Archiv
 • Články
 • TECH EDU
 • Soutěž
 • Kontakt
 • Srdce s láskou darované slaví desáté narozeniny A přicházejí další gratulanti!

  AGE 6 / 2023

   

   

   

  „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné,“ říká liška ve slavné pohádce Antoina de Saint-Exupéryho. Srdce je odjakživa symbolem těch nejušlechtilejších vlastností, jako je empatie, dobrota, obětavost či laskavost. A pokud někdo daruje srdce, dává tím druhým právě tyto kvality a zároveň ukazuje, že vlastnosti jako lhostejnost, sebestřednost, přezíravost či arogance jsou mu cizí. A protože všichni chceme žít ve společnosti, která je vnímavá a nápomocná, máme z projektů, jako je Srdce s láskou darované, radost a přejeme si, aby jich přibývalo.

  Milé Srdce, vše nejlepší k desátým narozeninám.

  Matyáš Novák, klavírista


  Srdce s láskou darované považuji za úžasnou myšlenku. Zvlášť v současné době, nemyslíte? Srdce je to nejčistší, nejupřímnější, nejdůležitější, co druhým můžeme dát. Mladí lidé ho mívají čisté a na tom správném místě. Jde jen o to, aby jim tam vydrželo co nejdéle. A právě Srdce s láskou darované jim v tom může pomoci. Pomoci uvědomit si, že v životě vlastně opravdu záleží jen na pár důležitých hodnotách. A láska, úcta a přirozená lidská slušnost jsou ty nejzásadnější. Snažím se každý večer z pódia kus svého srdce divákům dávat. A jsem šťastná, když to vnímají a přijímají a vrací nám to úsměvy a potleskem.

  A tak bych pro změnu chtěla Srdci s láskou darovanému zatleskat i já a popřát mu do další desítky „hodně diváků s čistým srdcem.

  S úctou

  Jana Šrejma Kačírková,

  operní pěvkyně, trojnásobná držitelka Ceny Thálie


  Přejeme projektu Srdce s láskou darované, aby dál rozdával radost jak účastníkům, tak obdarovaným. Aby byl zdravý, sebevědomý a i nadále podporoval tradiční hodnoty, jako je láska, porozumění, sounáležitost, kterých není kolem nás nikdy dost. Zkrátka – všechno nej k Tvým desátým narozeninám, Srdce!

  Bára Šporclová Kodetová, herečka a zpěvačka,

  Pavel Šporcl, houslista


  Od malička vnímáme srdce nejen jako orgán, ale především obrazně: symbolizuje lásku, laskavost, to, že máme srdce na pravém místě. Myslím, že i většina z nás dospělých někdy v dětství vytvářela srdíčka a věnovala je třeba maminkám k jejich svátku. Srdce s láskou darované nese myšlenku lásky jako nejsilnějšího mezilidského vztahu, který se nedá koupit.

  Blahopřeji k desátému výročí a přeji hodně nadšení a radosti do dalších let.

  František Kinský,

  správce rodového majetku, moderátor a organizátor kulturních akcí


   

  Celý článek si přečtěte v tištěné verzi AGE 6 / 2023 na straně 12-13.